Mediální aktuality

Na začátku tohoto roku mediální pozornost této kauzy poněkud ustala do doby, než v březnu a dubnu vydal několik článků server Seznam zprávy. 

15. března vydaly Seznam zprávy článek s názvem Obrali seniory o stovky milionů, které končily i v hazardu, tvrdí policie. Z pouhého nadpisu tohoto článku by mohlo plynout, že spousta z Vašich vložených peněz je tak nyní nenávratně utopena v hazardu. Nicméně z článku následně vyplývá, že ve prospěch provozovatelů hazardních her putovaly částky 1,3 milionu Kč od obviněného Michaela Pokisera a 270 tisíc Kč od obviněného Miloslava Kufy. Nijak samozřejmě nepopíráme, že se jedná o nemalé peníze, nicméně v objemu celkové způsobené škody se jedná stále o nevýznamnou částku. To znamená, že zbylý majetek je stále v hledáčku policie. Ta má zatím zajištěno necelých sto milionů Kč.

19. 1. 2023

V dějinách samostatné České republiky budeme jen těžce hledat podvod, který by byl tak specifický, jako je ten v trestní kauze Ramfin. Unikátnost tohoto případu je dána jednak povahou obětí, kterými jsou v drtivé většině senioři obraní o úspory na důchod, a jednak rozsahem škody. Není se tedy čemu divit, že takový případ přilákává pozornost médií. V této sekci budeme reagovat na nejnovější zprávy pro případ, kdy by některý článek nebo nějaká reportáž ve Vás mohla vzbudit překvapení. Budeme pro Vás pravidelně monitorovat, co média píší o kauze Ramfin, a případně zde upozorňovat na nepřesnosti či rovnou na tzv. novinářské kachny.

Největší mediální vlna se prohnala internetem a novinami v době, kdy bylo zahájeno trestní stíhání. Od té doby mediální pozornost této kauzy prozatím ustala.

V relativně nedávné době (v pondělí 21. 11. 2021) vydala MF Dnes pro Brno a Jižní Moravu článek týkající se trestního stíhání v kauze Ramfin. Tento článek víceméně pouze shrnuje to, co se můžete dočíst i na našich stránkách v sekci Často kladené dotazy. Považujeme však za vhodné vyjádřit se k části, kde se píše, že věřitelé taky chybovali. Ačkoliv se skutečně jedná o chybu, nejde ani v nejmenším o ostudu. Toto zdůrazňujeme proto, že nikoliv ojediněle se stává, že se poškození za tuto svou chybu stydí, a bojí se svěřit svým blízkým. V důsledku toho pak často zůstávají bez morální a případně i materiální pomoci, která však je v nastalé situaci zapotřebí. Obvinění, a možná i někteří další, byli moc zkušení na to, aby věděli, jak si různými manipulativními metodami získat důvěru svých obětí. O tom koneckonců svědčí také počet poškozených. Toto je zároveň apel na všechny, kterým se poškození se svým problémem svěřili, aby nehaněli své starší blízké za to, že měli tu smůlu a stali se terčem trestné činnosti obviněných.

O autorovi

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *